Test Praga

For an English version please click here

Talentovaný český motokárový jezdec Valter Vlk uspěl v testech pořádaných juniorským továrním týmem Praga v italském Fasanu. Sedmiletý Valter denně odkroužil více než 100 kol na vlastní trati továrního týmu a postupně se zlepšil až o dvě sekundy. Závěr dvoutýdenního tréninku přinesl Valterovi pozvánku od továrního týmu k účasti v závodech Italského mistrovství, poháru a dalších podnicích příští rok.

„S Valterem jsem velmi spokojený. Pokud bude jezdit i v budoucnosti takto, nemám žádných pochyb o tom, že zamíří hodně vysoko,“ řekl týmový šéf Giuseppe Lotito.

„V roce 2016 jsme chtěli především získat zkušenosti v českém mistrovství a v poháru, tak abychom byli připraveni na závody v zahraničí v roce 2017. Po rekordně úspěšné loňské sezóně začínal Valter v nové třídě Baby 60 prakticky od nuly. V prvním roce jsme chtěli, aby hledal rezervy především v sobě, a tak od nás neměl téměř žádnou podporu co se týká motoru, rámu nebo další techniky. Popral se s tím ale lépe než jsme čekali. Hned v první kvalifikaci téměr do poloviny vedl a nakonec skončil šestý. Téměř do poloviny sezóny byl nejlepší mezi nováčky a ve většině závodů skončil v první desítce. Pak přišel jeho první zahraniční závod v rakouském Brucku, kde na rozdíl od ostatních neměl žádné zkušenosti. Trať ale pochopil extrémně rychle a v jedné z finálových jízd dokonce dojel pátý. To vše, ruku v ruce s tím, že bezpečnost v naší skupině třídy Baby je nízká, přispělo k rozhodnutí, že se zkusíme poměřit s nejlepší světovou konkurencí – a proto jsme se vydali za továrním týmem Praga na testy do Itálie,“ řekl David Vlk, otec a manažer Valtera.

Valter Vlk řekl:
„Prví den jsem se snažil držet za Francescem Pulitem, který vyhrál hodně závodů v Mini a předtím v Baby. Je o 4 roky starší než já a hodně jsem se od něj naučil. Další den jsem měl docela strach jak mi to půjde, protože mi řekli, že budu jezdit s Giannim Tateou, který letos vyhrál 6 závodů z 8. Byla to ale docela zábava, jsme asi stejně rychlí, ale nakonec jsem byl o kousek rychlejší já, tak jsem měl radost. Bylo to super jezdit ty dva týdny s klukama z Itálie.“

David Vlk dodává:
“Musím poděkovat spoustě lidí, bez kterých by se nic z toho nestalo. V první řadě musím poděkovat Petrovi Ptáčkovi, majiteli Pragy a Danielu Slívovi, prezidentu Pragy.  Musím také poděkovat Petru Ulbertovi a jeho týmu kolem Praga Academy v pražské Praga Areně, že nám pomohl se dobře na Itálii připravit. Díky patří také Praga Junior Teamu a celé rodině Lotitů, se kterými jsme strávili mnoho úžasných okamžiků i za všechno, co pro nás udělali. Velký respekt patří všem jezdcům Praga Junior Teamu, které jsme potkali na trati, zejména Francescovi Lotitovi a Gianni Tateovi. A konečně patří poděkování také našim podporovatelům a sponzorům, AB Oilu, Exprespneu a Zámečnictví Petr Mareš za pomoc s financováním naší italské cesty.“

:::

Více info na Facebooku / More info on Facebook
http://www.facebook.com/valtervlk
https://www.facebook.com/pragajuniorteam

Další odkazy:
www.pragajuniorteam.com
www.pragaglobal.com

:::

Zpět na úvodní stranu / Back to the home page

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s