Valter Vlk první mezi nováčky / Top novice

První závod republikového poháru v nové třídě Baby 60 má za sebou Valter Vlk, jezdec juniorského továrního týmu Praga, který jede domácí závody ve stáji HKC Racing, respektive její závodnické škole HKC Academy.

Trať v Chebu je Valterovou oblíbenou, vždyť vloni na ní dosáhl svého čtvrtého vítězství v řadě v kategorii Easy 50 a drží na ní platný rekord na kolo v závodě časem pod 1 minutu a 14 sekund, kterého letos nedosahovali ani někteří jezdci silnější Baby 60. Valter v Chebu také poctivě od ledna trénoval se svým koučem Ivanem Houzákem z HKC Academy a výsledek se dostavil.

Přestože tým v souladu s dlouhodobou strategií s ohledem na budoucnost považuje letošní sezónu za především tréninkovou a Valter měl k dispozici motor, se kterým odjezdil celou zimní přípravu, prakticky přešel se stejným náčiním z tréninku rovnou do závodu, s odstupem skončil první mezi nováčky. Celkové 9. místo zastiňuje skutečnost, že ve všech trénincích Valter držel krok se špičkou jezdeckého pole plného zkušených a starších závodnických matadorů a prakticky celý víkend se držel v první pětce.

V deštivé kvalifikaci dokonce téměř po 3 kola z celkem 6 vedl celkové pořadí. Avšak jakmile po kvalifikaci trať oschla a soupeři mohli beze zbytku využít výkonnějších motorů, měli nejrychlejší zřetelně navrch.

V prvním závodě udržel Valter po bezchybné jízdě 6. příčku. Ve druhé jízdě bylo pět soupeřů penalizováno za špatný start, avšak zpětná penalizace Valterovi nijak nepomohla a doplatil tak na svoji poctivost, kdy v souladu se sportovními pravidly na rozdíl od mnoha ostatních nezrychloval do zhasnutí červených světel, což mělo za následek, že do první zatáčky vjížděl s obrovskou ztrátou na 13. pozici. Skupinu pomalejších soupeř nakonec dostihl, ale vzhledem k mnoha vzájemným soubojům před ním jedoucích závodníků měl málo možností k bezpečnému předjetí. Protože rozhoduje až superfinále, nechtěl riskovat případnou havárii a do cíle přijel na 12. místě, což byl nejhorší výsledek za celý víkend.

Do superfinále už odstartoval mnohem lépe a zařadil se do vedoucí skupiny. Po chvíli však začal postupně ztrácet zejména na konci rovinek a navíc ho stahoval zkušenější soupeř, který ho nakonec dokázal i předjet. Valter se ho však chytil a postupně stahovali před nimi jedoucí čtveřici. Ve chvíli kdy svítala naděje, že ztrátu doženou, byl závod předčasně ukončen z důvodů vážné havárie a výsledkem pro Valtera tedy bylo 9. místo celkově.

„Říká se, že kvalitu jezdců nejlépe poznáte na vodě. A na ní Valter ukázal svoji třídu. Ale i během tréninků se dokázal přiblížit nejrychlejšímu na méně než sekundu. To je skvělý výsledek, který nám dává naději, že jdeme správným směrem a že na naši cílovou, tedy příští sezónu, budeme skvěle připraveni,“ okomentoval otec a manažer David Vlk.

:::

Valter Vlk was the fastest of all novice drivers in Cheb National Cup Race. This was his first race in the 60cc category but most of the weekend he was in the top 5. Leading the first half of wet qualifying Valter continued to show some excellent driving for a novice resulting position 9 overall, but best novice by far.

:::

Více foto a info na Facebooku / More photos and info on Facebook
http://www.facebook.com/valtervlk

Další odkazy / More links:
www.hkc-racing.com
www.pragaglobal.com

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s