Soustředím se na budoucnost / I focus on the future

Nedávno sedmiletý pilot motokár Valter Vlk dokázal vloni ve své první sezóně vyhrát několik závodů, navštívit známý televizní pořad TopGear a setkat se s jeho hvězdou Stigem. Byl také hostem stáje formule 1 Force India a na konci roku si ho vybrala továrna Praga do svého juniorskému továrního týmu jako nejmladšího na světě a tento rekord čeká na zveřejnění v Guinessově knize světových rekordů.

Jako první závodník ze střední a východní Evropy by už brzy mohl startovat v prestižním zahraničním šampionátu odkud není daleko do formule 1. Také by ale mohl ještě tři roky pokračovat ve stejné třídě, ve které dominoval už vloni a rozšířit svoji bohatou sbírku zlatých pohárů. Nevybral si ani jedno z toho a oznámil, že letos bude z vlastního rozhodnutí pouze trénovat a závody bude mít místo testování. Co stojí za tímto překvapivým krokem?

„Soustředím se na budoucnost. V týmu HKC pojedu mistrovství republiky i pohárové závody ve třídě Baby 60, ale budu se hlavně učit a hledat co mi nejvíce vyhovuje, i kdyby mě to stálo třeba dobré umístění. Mám jenom rok na to, abych se naučil porážet kluky, kteří jezdí tak dlouho, kolik mně je let, nemám tolik času jako oni a tohle je jediná možnost, jak všechno urychlit,“ vysvětluje Valter Vlk.

„O výsledky nám nejde, jinak bychom zůstali tam kde vloni. Budoucnost chceme stavět na kvalitních základech. Valter se s novou motokárou musí sžít stejně dokonale jako s tou původní. Nebudeme mu to nijak ulehčovat, investovat do nejrychlejšího motoru a tak podobně. Musí hledat desetiny v sobě, ne v technice. Když to zvládne, dostane v příštích letech šanci ukázat v zahraničí co v něm je. Od továrny Praga má slíbenou veškerou podporu,“ dodává otec David Vlk.

„Motokáry jsou týmový sport. Výsledek ovlivňuje jezdec, technika, trenéři, mechanici, zázemí, rodina, škola, kamarádi, sponzoři, média a řada dalších faktorů. Vše souvisí se vším. Pokud máme myslet na budoucí úspěch, musíme být připraveni ve všech těchto oblastech. Proto jsme se rozhodli zvolnit závodní tempo a maximálně se věnovat přípravě na roky příští,“ uzavřel.

:::

Valter Vlk (7) managed to win some races in his maiden 2015 season, visited the famous TopGear TV Show, met TopGear star The Stig, visited F1 Force India Headquarters and by the end of the year he was selected by Praga for its junior factory team –  a world record to be confirmed by the Guiness Book of the World Records.He could have been the first pilot from Central / Eeastern Europe to start in a prestigious international championship close to the F1. Another option was to continue in the same class as in the previous year in which he dominated though out the season and to win some more gold.

But he decided to focus on training in this season and if he enters a race then for a training purposes only. What stands behind this suprising decision?

“ I focus on future. In cooperation with HKC I will drive in the national championship and the national cup in the Baby 60 category. But mainly I will practise and I will be researching my driving need in this new class even if this costs me a good result. I have only one year to find out how to beat guys who have been driving more years then my age. I have just a little time to figure this out and this is my only chance how to make things happen quicker,“ says Valter Vlk.

„We do not care about the results. If we did, we would drive the same class as in the previous year. We want to build our future on a firm grounds. Valter needs to get used to this cart the same way he did with the previous one. We are not going to make it easier for him. We are not going to invest into the fastest engine and so on. He must find the pace in him, not in the machine. If he succeeds then he will get the chance to show his potentional on the international level in the following years,“ says his father David Vlk.

„Karting is a team sport. The result stands on the drvier, machines, coaching, mechanics, family, school, friends, supporters, media and many more. Everything is connected. If we want to succeed in the future then we must be ready in all of these areas. Knowing that we have decided to slow down the racing regime and to focus on getting ready for the future.“

Více foto a info na Facebooku / More photos and info on Facebook
http://www.facebook.com/valtervlk

Další odkazy / More links:
www.hkc-racing.com
www.pragaglobal.com

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s