Valter a Vettel v Lonatu / Valter and Vettel in Lonato

20160224_090601

Minulý týden v návaznosti na návštěvu továrny Praga a jednání o účasti v prestižním zahraničním šampionátu v sezóně 2017 trénoval Valter Vlk dva dny na okruhu v italském Lonatu. Jeho první zahraniční zkušenost okořenilo náhodné setkání na trati se čtyřnásobným mistrem světa formule 1 Sebastianem Vettelem, který si do Lonata odskočil v rámci své přípravy na příští sezónu F1 z nedalekého sídla Ferrari. Vettel, který ve své době ve věku 19 let byl nejmladším jezdcem F1 a Valter, v 6 letech nejmladší tovární pilot (Praga), se na okruhu během jednoho dne několikrát vystřídali, protože hvězda F1 vyrážela na trať dle stejného harmonogramu jako všichni ostatní.

„Neměli jsme žádná očekávání a přiznám se, že jsme to pojali spíš jako rodinný výlet, na který jsme přibrali do auta motokáru. Valter se však postupně propracovával vzhůru a nakonec jezdil vepředu, nicméně to nijak nepřeceňuji, samozřejmě mám radost, ale čeká nás ještě spousta práce. Rok 2016 je pro nás především o učení, Valter bude muset hledat desetiny v sobě, tak, aby byl v rámci možností svých i možností našeho skromného rozpočtu co nejlépe připraven na rok 2017, kdy, pokud se to podaří a najdeme dostatek sponzorů, se nabízí možnost jet v zahraničí. Podporu máme především v Pragovce a HKC Racing, ale pomáhají nám i další, zejména Exprespneu s pneumatikami, AB Oil dodává palivo a Kololet je partička šílenců na elektrickém monokole, které je skvělé pro přepravu v depu“ řekl Valterův otec David. „Nesmím zapomenout na podporu Ústeckého kraje v rámci HKC Akademie, rodiny a v neposlední řadě také školy, protože Valter sice je v první třídě, ale vzdělání pro nás je a zůstane prioritou.“

V následujících týdnech se bude Valter soustředit na trénink v České republice v návaznosti na počasí. Pro zpestření spolu s HKC Racing připravujeme akci „Vyzvi Valtera: Jsi rychlejší než prvňák?“. Stačí se přihlásit na mailu uvedeném na webových stránkách http://www.valtervlk.com a ve sjednaném termínu budete mít možnost zkusit si, jestli Valtera dokážete porazit. Samozřejmě vám poskytneme adekvátní techniku, aby byla zaručena férovost tohoto souboje, ale musíte počítat s tím, že pokud prohrajete, platíte Valterovi celodenní trénink neboli 23 Euro. První tři přihlášení dostanou možnost opravného závodu, kdyby napoprvé neuspěli a pokud zvítězí, HKC Racing jim navíc zapůjčí na zbytek dne špičkovou závodní motokáru se zrychlením podobným formuli 1, takže si každý může zkusit jaké to je být v kůži Sebastiana Vettela.

:::

Following the visit to the Praga factory and negotiations regarding his start in a prestigeous international Championship in 2017 Valter Vlk spent two days on a racing track in Lonato, Italy. His first international experience was spiced by a suprise meeting with the four times Formula 1 Champion Sebastian Vettel who has jumped off to Lonato from the close Ferrari headquarters as a part of his 2016 F1 pre-season training. Vettel, at age of 19 a youngest F1 pilot of his time and Valter, at age of 6 the youngest factory driver (Praga), shared the track several times as the F1 start followed the same schedule as everyone else.

„We had no expectations and to be honest we went for a family holiday with a go-kart. But Valter made his way up and at the end he was among the top. I do not overestimate these results – of course I am happy – but at the same time I know that there is a lot of work in front of us. The year 2016 is for us about learning, Valter must find tens of seconds in him in order to be ready for the 2017 as much as our budget allows him, because in 2017 we hope to have enough sponsors to be able to race in an international championship. Praga and HKC Racing help us a lot, but there are also others, to mentions just a few Exprespneu provides tires, AB oil gasoline and Kololet is a bunch of cool guys producing an electrical monowheel which is just perfect for transportation in paddock. „I must not forget the support of the Ústí nad Labem region, the family and also the school, because even though Valter is in the first grade his educations is and will remain a priority for us.“

Valter is going to practise in the Czech republic in the following weeks. In cooperation with HKC Racing we are starting a contest „Challenge Valter: are you faster then a first grade kid?“. All you need to do is to register via email published on http://www.valtervlk.com. We will provide you with an adequate equipment to ensure the fair conditions but if you loose you pay Valter for his training 23 Euro. First three registered get a second chance if they loose for the first time and if they win HKC Racing is going to give them for free for the rest of the day a professional go-kart that has a similar acceleration like the F1 of Sebastian Vettel.

:::

Více foto a info na Facebooku / More photos and info on Facebook
http://www.facebook.com/valtervlk

Další odkazy / More links:
www.hkc-racing.com
www.pragaglobal.com

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s