2. místo ze Sosnové / 2nd place at Sosnová

Nedělním druhým místem Valtera Vlka (HKC Akademie) v závodě motokár třídy Školní 50 v Sosnové byla ukončena jeho rekordní série čtyř výher po sobě. Přesto, že po celý víkend jezdil suverénně nejrychlejší časy, v závodě to na zkušenějšího Tomáše Filipenského nestačilo.

V kvalifikaci zvítězil Valter, Tomáš byl se ztrátou 6 desetin druhý.

První jízdu Valter vyhrál, když Tomáše dokázal předjet o půl káry na cílové rovince. Bohužel byl penalizován ztrátou 5 sekund a jednoho místa za předčasný start.

Ve druhém závodě Valter pro změnu zaspal a musel se probíjet z 6. místa. Tomáše dokázal dojet a předjet, jenomže v předposlední zatáčce, tzv. „esíčku“ Tomáš udělal stejný manévr jako Valter v předchozí jízdě a na cílové rovině byl první.

V superfinále odstartoval opět lépe Tomáš, ale Valter ho brzy předjel. Tomáš mu to však opět za esíčkem vrátil, když si Valter nedostatečně pohlídal vnitřní stranu následující táhlé zatáčky. Valter se pak snažil vrátit do čela v první zatáčce, ale při předjíždění z vnější strany si Tomáš zkušeně pohlídal vnitřní stopu a po drobném kontaktu mezi oběma jezdci se Valter otočil. Propadl se na čtvrté místo a zahájil stíhací jízdu. Dva soupeře dokázal předjet, ale bohužel na Tomáše už to nestačilo a tak skončil druhý.

:::

Valter Vlk (HKC Academy) finished second at Sosnová. His 4 record breaking 4 win strike has ended despite of the fact that he has been setting fastest laps thrughout the whole weekend. This time it was not enough to beat more experienced Tomáš Filipenský.

Valter won the qualifying, Tomáš was second with 0.6 sec pace.

Valter won also the first race when he managed to pass Tomáš by half of the kart at the finish line. But he was penalised with 5 seconds penalty because of a false start so he finished second.

In second race Valter started badly and started his chase from sixth position. He managed to catch Tomáš soon and pass him, but in the last curve of the circuit Tomáš copyied Valter’s maneuvr from previous stint and he won.

In super finals Tomáš managed to start faster again, but Valter soon passed him. But Tomáš got back again at the same place as before, Valter left him too much space on the inside of the curve. Valter tried to get back on the first position in the first corner, but after a brief contact between the pilots Valter ended in a spin. He was passed by two karts and started to chase Tomáš from 4th position. He managed to move to second but it was too late to catch Tomáš.

:::

Výsledky / Results

http://www.poharcr.cz/vysledky/29-sosnova/1-skolni-50/

:::

Více info na Facebooku / More info on Facebook

http://www.facebook.com/valtervlk

:::

Zpět na úvodní stranu / Back to the home page

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s