Valter Vlk dominoval v Chebu a vytvořil rekord okruhu / Valter Vlk dominating in Cheb and sets a new track record

Motokárový závodník Valter Vlk (6) zvítězil v neděli 2. srpna v závodě Poháru Autoklubu České republiky v Chebu. Čtvrtým vítězstvím v řadě vytvořil nový rekord třídy Školní 50.  Časem 1:13:951, který zajel v kvalifikaci, vytvořil nový rekord okruhu třídy Školní 50. Na druhém místě skončil Tomáš Filipenský se ztrátou 12.688 sekundy a třetí byl Lukáš Hříbal se ztrátou 15.019 sekundy. Závodu se zúčastnilo 13 jezdců.

Nastává čas, kdy se musíme zamyslet nad tím, co bude nejlepší pro Valterův další jezdecký růst. Je velmi pravděpodobné, že Valter ještě před dalším závodem, který se jede v Sosnové, přejde do šedesátek. Uvidíme, zda pouze tréninkově nebo se podaří vyjednat výjimku, aby mohl nastoupit už do závodu.

Valter Vlk:

Chtěl bych přejít do šedesátky, protože je rychlejší. Vím, že tam nebudu vyhrávat, ale zdokonalím se.

Přání šestiletého Valtera nemusí být nereálné, pokud vezmeme v úvahu výsledky jeho o rok starších týmových kolegů z HKC Akademie. Matvej Sonkin skončil v Chebu ve svém třetím závodě ve třídě Baby 60 na druhém místě, Sébastien Šťastný na 7. místě a starší Dan Skočdopole v silnější Mini 60 zvítězil.

David Vlk, otec a manažer

Valter si tyto věci rozhoduje sám už od dvou a půl let, kdy si přál k Vánocům motokáru a svým způsobem už od narození, protože vždy dáváme k dobrému, že se narodil na motokárovém okruhu v Radotíně. Výhry a rekordy jsou odměnou především pro tým, pro rodinu a pro ostatní, kteří Valtera podporují nebo mu fandí, ale jemu záleží čistě na rychlosti a překonávání svých vlastních limitů či soupeřů na trati.

:::

Karting pilot Valter Vlk (6) has won a National Cup race in Cheb. Fourth consecutive win sets a new class record. He also set a new track record 1:13:951.

The time has come to think what is the best for Valter’s future. It is very likely that we will move to 60cc class. For sure we will do some testing and we will see whether he will be admitted to race.

Valter Vlk:

I want to move to 60cc because it is faster. I might not be winning, but I will learn.

Valter’s wish seems real if compared with his older team mates results from Cheb. Matvej Sonkin was second in his third race in Baby 60 class, Sébastien Šťastný sevenths. Older Dan Skočdopole in more powerful Mini 60 class won.

David Vlk, father and manager:

Valter always decides these things by himself since he was two and half years old. He wanted a kart for Chrismas. We sometimes add that he was born on a karting race circuit in Radotín. Wins and records are nice for the family, team, fans and supporters but all Valter cares about is speed, breaking his own limits and winning over other drivers on the track.

:::

Výsledky / Results
http://www.poharcr.cz/vysledky/28-kartarena-cheb/1-skolni-50/

Social
www.facebook.com/valtervlk

Zpět na úvodní stranu / Back to the home page

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s