Vítej zlatý hattricku / A Golden Hattrick

Valter Vlk zvítězil v závodě Mistrovství ČR v Písku a získal třetí výhru v řadě. Posunula ho na pozici historicky nejúspěšnějšího jezdce ve třídě Školní 50. V šesti letech je nejmladším držitelem hattricku, nejmladším vítězem závodu Mistrovství ČR a druhým nejmladším vítězem závodu Poháru ČR.

Hattricku dosáhl po nejmenším počtu odjetých finále a vyrovnal tím loňský rekord Štěpána Petrželky, který však byl v době rekordu o rok starší. V sezóně 2011 dokázal Jan Wagenknecht vyhrát dokonce čtyři závody v řadě, avšak to bylo až ve 12. závodě a Honza byl v tu dobu asi o půl roku starší. Statistiky sledují vítěze Mistrovství a Poháru ČR od roku 2010.

“To, co Valter předvedl v Písku, bylo bez přehánění fenomenální. Dokázal se vyrovnat se změnami počasí, vyhrál všechny tréninky, v kvalifikaci na mokru nezaváhal a s velkým odstupem zvítězil a přesto, že do superfinále startoval z 6. místa kvůli diskvalifikaci za technickou závadu, výkonem z říše snů byl už v půli prvního kola na čele a pak kolo co kolo zajížděl nové rekordy. V cíli měl náskok na druhé místo přes sedm sekund, což je v motokárách v závodě na 5 kol propastné,” řekl Michal Šťastný z HKC Akademie, který Valtera trénuje a připravuje mu techniku.

“Odkoukal jsem od Tomáška Filipenského kde předjíždí, a to mi v prvním kole pomohlo, on předjíždí jinde než já,” vysvětlil Valter. “Věděl jsem už před finále, že to bude z 6. místa velice těžké a musel jsem zabojovat,” dodal.

Po první finálové jízdě byl Valter diskvalifikován pro technickou závadu. “Už vloni se ulomila osička klapky a technici teď považovali opravu za nepřípustný zásah, měli jsme to vyměnit a ne opravovat. Přitom promotér závodů na svém webu popisuje, že to zničí celý motor, když se tohle stane, a proto jsme to opravili tak, aby se to nepokazilo. Rok motor procházel kontrolou bez připomínek. Komisaři však musí prověřovat, zda Valterův velký náskok na soupeře není dán technickou výhodou a jsou na nás přísnější. Motory připravuji již řadu let a toto bylo poprvé, kdy byl jezdec diskvalifikován. Navíc 15 minut před startem druhého finále, kdy se startuje v pořadí dle kvalifikace, se nám na opraveném dílu stala stejná závada jako vloni, prostě to kvůli čemu nás teď diskvalifikovali se na novém dílu pokazilo znovu a my jsme do motokáry museli během chvíle namontovat třetí a nevyzkoušený díl. Valter však ještě zrychlil. Takže bychom do budoucna měli být za případné diskvalifikace rádi, protože nám pomáhají. Samozřejmě, že si nic takového nepřeji,” usmívá se Michal Šťastný.

Za odměnu čeká Valtera testování nové motokáry vyšší třídy, se kterou bude startovat v příští sezóně.

:::

Valter Vlk has won National Championship race in Písek and scored a consecutive win hattrick. He is now most succesfull driver in 50cc category in history. At age of 6 he is now the youngest hattrick holder, youngest Championship race winner and second youngest Cup race winner.

He has scored a hattrick in least finals driven and equaled last years record of Štěpán Petrželka, who was one year older when he won his third race in a row. In the 2011 season Jan Wagenknecht won four races in a row in race 12 of the season. Wagenknecht was also about a half year older then Valter and Valter still has 5 races to go this season. The stats monitor the winners of the National Championship and Cup races 2010-2015.

„Valter was in Písek simply phenomenal. He did well in various weather conditions, won all of the trainings, wet qualification and he has won the superfinals even though he was starting from P6 due a DNS in final race 1 because of a technical problem. After a fantastic start he moved to P1 in less than half of the first round and then he scored a new track record lap every lap till the finish. He had pace of more than 7 seconds to the second and that is in a 5 lap race a lot,“ said Michal Šťastný, HKC Academy coach and mechanic.

“I have learned some additional passing spots from Tomáš Filipenský and that helped me a lot in the first run. I knew right from the beginning that it is going to be really hard to win from the 6th place but I did my best and managed to win,“ said Valter.

Valter is now going to test the 60cc for the first time as he wants to continue in the 60cc class next year.

:::

http://www.mylaps.com/en/classification/3563680

Zpět na úvodní stranu / Back to the home page

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s