Písek: Pohár ČR 1. místo / National Cup P1

Valter Vlk zvítězil ve druhém závodě motokár za sebou. Po vítězství na Mistrovství republiky ve Vysokém Mýtě před třemi týdny vyhrál také v neděli v Poháru Autoklubu České republiky v Písku. Ve třídě Školní 50 startovalo 12 závodníků.

„Tomáš Enge mi před týdnem poradil jak jezdit ještě rychleji. Fungovalo to.“

Valter vyhrál všechny páteční, sobotní i nedělní rozjížďky kromě jediné, na prvním místě strávil téměř jednu hodinu a najezdil desítky kilometrů. Poprvé v životě vyhrál také kvalifikaci. „V Písku jsme před zimu strávili nejvíce času a naše úsilí se vyplatilo. Věděli jsme, že pokud vydrží technika, měli bychom dosáhnout dobrého výsledku. Po celý závodní víkend fungoval Valter i závodní stroj na jedničku a tak se radujeme z dalšího úspěchu. Valterovo vítězství na nejnáročnější trati u nás, která svou přírodní scenérií a profilem připomíná slavné belgické Spa, má pro mne jako trenéra dětí v nejmladší kategorii výjimečné postavení, protože Valter společně s mým synem Sébastienem, vítězem Poháru ČR v roce 2014, dokázali dneškem zvítězit na všech českých tratích,“ radoval se Michal Šťastný z Akademie týmu HKC Racing, který Valtera na závody připravuje.

„Náš tým dosáhl úspěchu ve všech kategoriích, obsadili jsme první, druhé, třetí a páté místo. Mám velkou radost, že naše práce v Akademii přináší takové výsledky,“ uvedl šéf HKC Racing Ivan Houzák.

„Jako tátu mne samozřejmě těší, že syn v této sezóně dominuje. Ve svém věku dosahuje výsledků, které nejsou rozhodně běžné. Není to ale rozhodně zadarmo, stojí za tím spousta tvrdé práce a tréninku v zimě, jezdili jsme za každého počasí a teplot. Michal Šťastný a HKC Racing nám skvěle připravují techniku a bez jejich zkušeností bychom rozhodně nebyli tak vysoko. Jsme ale teprve na začátku sezóny a máme toho ještě hodně před sebou. Máme respekt před našimi soupeři, i oni zrychlují, ale Valter jede momentálně na vítězné vlně. Doufám, že nám to vydrží co nejdéle,“ řekl David Vlk, otec a manažer šestiletého Valtera.

Už za týden čeká na Valtera další závod v Písku, tentokrát v rámci Mistrovství České republiky, ve kterém by rád potvrdil předchozí výsledky a dovršil vítězný hattrick. „Nemáme ambice a na výsledky nijak netlačíme. Nejdůležitější je, že Valtera motokáry baví a ostatní už je taková ta pověstná třešnička na dortu,“ uzavřel David Vlk.

:::

Valter Vlk zvítězil has won in second karting race in a row. After National Championship win three weeks ago in Vysoké Mýto he has won National Cup in Písek this Sunday. The 50cc class was attended by 12 drivers this weekend.

„Tomáš Enge told me how to be faster. It worked.“

Valter has won all stints but one. He also won the qualification. This was his forst qualification win in life. He spent about an hour and many kilometers on the first position „We have spent most of our practices in Písek during the winter and it has paid off. We knew that if our equipment lasts we should be in front. During the whole weekend Valter and the equipment did a worked perfectly so we are celebrating now. Písek is the most difficult track in our country. It remains me of the Belgian Spa because of its natural surroudings and track profile. It is also a perfect gift for me that Valter has won because now I have won on all of the Czech tracks with either Valter or my son Sébastien, Czech National Cup 2014 champion,“ said Michal Šťastný from HKC Racing.

„Our team was succesful in all categories. We have placed first, second, third and fifth. I am very happy that work of our Academy brings such succeses,“ said HKC Racing boss Ivan Houzák.

„I am a very proud father now due to the fackt that my son dominates this season. At his age he makes great results that are just extraordinary. But all of this is not for free. We have practised hard during the winter. We have practised in all temperatures and weather conditions. Michal Šťastný and HKC Racing prepare a great equipment and their knowledge helps us a lot. Without that we would never be so high. But we are just at the start of the sason so we have a lot more to do. We respect our opponents who are faster and faster as well. Valter is riding now on a victory wave. I hope that this will last as long as possible,“ said David Vlk, father and manager of the six year old Valter.

Valter is returning to Písek in a week to race in a National Championship race. He would like to confirm his previous results and hopes for a hattrick. „We have now ambition and we do not force the results. Most important is that Valter likes karting and the rest is just a top of the cream,“ closed David Vlk.

:::

MyLaps výsledky a časy
MyLaps results and timings
(Školní 50)
http://www.mylaps.com/en/events/1156750

20150621_180924

Zpět na úvodní stranu / Back to the home page

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s