Valter Vlk pojede Světový pohár v Irsku

​Po téměř pětileté soutěžní pauze se vrací na motokárové okruhy dvanáctiletý ​​pilot Valter Vlk z Neratovic. V rámci nového šampionátu čtyřtaktů Tillotson T4 World Cup ho nedaleko irského hlavního města Dublinu čekají 18. a 19. září závody proti vítězům regionálních šampionátů z celého světa. Představí se v kategorii T4 Junior. Společně s ním míří ke svému vůbec první startu jeho o dva roky mladší bratr Robert, který pojede ve třídě T4 Mini.

Světový pohár se pojede na rámech a komponentech české firmy IPK Praga. Podle majitele firmy Petra Ptáčka si Valter Vlk zaslouží šanci k dalšímu závodění: „Je to suprový kluk, skromný a pracovitý, má týmového ducha. Myslím, že může zajet dobrý výsledek, především ale chci, aby si to užil a měl radost,“ říká. „Těší mne, že se podařilo vyjednat start i pro Roberta, nemáme od něj žádná očekávání, když to pro něj bude zábava, může přijít i nějaký ten úspěch,“ dodává Petr Ptáček.

Oba bratři v posledních týdnech intenzivně trénují na tratích v Chebu a Písku, nicméně čtyřtakt T4 si poprvé vyzkouší až v Irsku. „Pojedu v motokáře, ve které jsem nikdy neseděl, na trati, na které jsem nikdy nejel,“ směje se Valter Vlk. „Nevidím v tom problém,“ odmítá pochyby Petr Ptáček. „Valter před pár dny úspěšně přešel z rámu Mini na dospělý rám OK Junior, ten má úplně jiný motor, jinak se ovládá. Pokud zvládl tohle, změny na T4 se nebojím,“ říká.

Valter Vlk se věnuje motokárám odmala. Po řadě úspěchů na českých tratích ho v roce 2015 angažoval juniorský tovární tým Praga. Tehdy šestiletý školák pro ni vybojoval následující rok ve svém prvním zahraničním startu na prestižních závodech Coppa Italia bronzovou medaili. O pár měsíců později v závodě italského šampionátu skončil stříbrný. Stal se tváří jezdecké školy Prague Academy a pomáhal rozvíjet zájem o motokárový sport mezi dětmi a mládeží.

K dnešnímu dni prošlo Prague Academy přes tisíc dětí, které se v pražské Praga Areně za dostupných finančních podmínek uči jezdeckým základům. Program má status oficiální akademie Autoklubu ČR a podporu světové automobilové federace FIA. Z talentů vychovaných Prague Academy vznikl závodní tým, který patří k největším v zemi.

„Cílem Prague Academy je co nejvíce zpřístupnit motokáry a najít ty nejlepší piloty. Ne každý ale má ambice závodit na nejvyšší úrovni, a proto chceme přinést do České republiky šampionát Tillotson T4. Čtyřtaktní motory, jednotná technika, omezené množství pneumatik a další specifika dělají z T4 nejdostupnější motokárový sport vůbec. Úspora oproti stávajícím sériím je přinejmenším čtyřnásobná,“ vysvětluje zakladatel Prague Academy Petr Ulbert.

Účast Valtera a Roberta Vlkových na Světovém poháru v Irsku má přinést osobní zkušenost s T4 před spuštěním šampionátu T4 v České republice a prokázat, že je série T4 zajímavá jak pro zkušené piloty jako je Valter tak pro začátečníky, které reprezentuje mladší Robert.

Mark Ffrench, který Tillotson T4 World Cup organizuje, říká: „Díky jednotné technice je o co bojovat nejen vepředu, ale také uprostřed či na konci pole. Naším cílem je zprostředkovat jezdcům zážitek z vyrovnaného soupeření za co možno nejdostupnější cenu,“ uzavírá irský promotér.

https://melnicky.denik.cz/ostatni_region/rarita-valter-a-robert-vlkovi-pojedou-svetovy-pohar-motokar-v-irsku-20210915.html


Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s