Praga Ambasador

U příležitosti dnešních 8. narozenin Valtera Vlka oznamujeme, že se Valter Vlk stává ambasadorem Pragy.

Daniel Slíva, generální ředitel IPK Praga
“Praga bude i nadále podporovat Valtera Vlka a pomáhat v jeho rozvoji. Nově bude plnit roli ambasadora Pragy a prezentovat značku Praga a její dobré jméno na mezinárodní úrovni. Praga nabízí unikátní koncept rozvoje jezdce od motokár až k závodům automobilů či formulových vozů. Valter bude mít v příštích letech za úkol tímto příběhem provést ostatní a zpřístupnit Praga motorsport dalším.”

David Vlk, otec a manažer Valtera Vlka:
“Chceme do motorsportu přivést více dětí a setkávat se s členy rodiny Praga v různých zemích. Budeme nadále spolupracovat s továrním juniorským týmem Praga Junior Team a věnovat se Prague Academy v Praga Areně. V roce 2017 se Valter objeví na některých závodech v zahraničí a bude vyrážet na tréninkové kempy, které budeme organizovat spolu s jednotlivými zastoupeními a příznivci Pragy doma a v cizině. Tento model jsme si úspěšně vyzkoušeli v loňském roce. Do Praga Junior Teamu míří jezdci z Polska, Rumunska či Peru a další jsou v jednání. V Prague Academy rostou desítky nových nadějí českého motorsportu. My jsme získali celou řadu nových přátel a viděli spoustu zajímavých míst. Valterovy jezdecké úspěchy byly třešničkou na dortu.“

Giuseppe Lotito, Praga Kart Junior Team
“Praga Junior Team má za cíl podpořit mladé piloty a zjednodušit jim cestu do profesionálního kartingu. Valter Vlk nám pomáhá oslovovat jezdce z dalších zemí. Děti si dokáží skrze motokáry vytvořit přátelství i když mluví různou řečí. Poznávají sport, místa, lidi či jazyky a nesedí doma třeba u počítače nebo tabletu.”

Petr Ulbert, Prague Academy
“Valterovy výsledky a přístup motivují další děti, které k nám do Prague Academy přicházejí. Jen v minulém roce jich bylo téměř dvě stě. Mnohé z nich viděly Valtera třeba v televizi a pak byly překvapené, že v kurzu je jedním z nich, a že je učíme na jeho chybách. Ale o to nám právě šlo. Každý má možnost splnit si svůj sen a nikdo učený z nebe nespadl.”

Další informace:

Valter Vlk začal si přál motokáru pod stromeček ve dvou letech. Ve své kategorii poprvé zvítězil v pěti letech. Jako šestiletý se stal nejmladším vítězem závodu ve třídě Školní 50, nejmladším držitelem hattricku, vyhrál nejvíc závodů v řadě a stal se držitelem rekordů své třídy na několika tratích. Téhož roku se stal jezdcem juniorského továrního týmu Praga a podle dostupných informací nejmladším továrním jezdcem na světě. Následující sezónu 2016 přestoupil do vyšší třídy Baby 60, kde byl po polovině nejlepší mezi nováčky. Druhou polovinu sezóny věnoval přípravě na závody v cizině. Hned při svém prvním zahraničním startu na prestižním italském poháru Coppa Italia v listopadu 2016 získal bronzovou medaili. Valter Vlk je součástí a tváří motokárové školy Prague Academy v pražské Praga Areně, které se účastní s dalšími téměř 200 dětmi z celé České republiky. Mimo motokár se úspěšně věnuje lednímu hokeji, karate a fotbalu. Ve volném čase hraje na tabletu World of Tanks, Minecraft, Clash of Clans nebo staví různé stroje z Lega 🙂

Praga
Značka Praga je tradičně spojená především s výrobou automobilů a jiných motorových vozidel, avšak její činnost v současné době zahrnuje mnohem širší spektrum aktivit, a tak je také samotné jméno PRAGA spjato s více společnostmi. Výroba automobilu R1R a závodního speciálu R1 proběhla pod taktovkou společnosti Praga Cars, zatímco výroba motokár je spojena s italskou firmou IPKarting. Jak závodní R1, tak motokáry se pak účastní mezinárodních závodních událostí a podniků, na kterých potvrzují kombinaci rychlosti a spolehlivosti této značce vlastní.  Americkým zástupcem značky v oblasti motorových vozidel je společnost Praga Motors. Ve spolupráci PRAGA AVIATION a ORBIS AVIA se právě rodí elegantní a spolehlivý nízkonákladový letoun Praga Alfa, kterým se Pragovka vrací ke svým průkopnickým úspěchům ve výrobě letadel v minulém století. Pod značkou Praga naleznete také firmu PRAGA-Insurance: nezávislou pojišťovací a makléřskou společnost, která spolupracuje se všemi významnými pojišťovnami na českém i světovém trhu. Spolu s několikaletou zkušeností profesionálů v těchto oblastech je PRAGA-Insurance schopna nabídnout výhodné investice i kvalitní pojištění. Tým Pragovky doplňuje firma PRAGA-Energo; mateřskou společností je pak PRAGA-Export, založená roku 2006.

Praga Junior Team
Racing Kart Muolo & Lotito vznikl v roce 1995 ze spolupráce Giuseppe Lotita, majitele motokárové trati v italském Fasanu a motokárového závodníka Enza Muola. Rozhodli se vytvořit továrnu uvnitř trati a tým pojmenovali Racing Kart Muolo & Lotito. Úspěch se dostavil brzy v podobě vítězství v italském šampionátu ve třídě 100 následovaný druhým místem v italském šampionátu ve třídě 100 junior, pátým místem na Mistrovství světa v roce 2007 ve třídě KZ a mnoha vítězstvích v různých národních šampionátech. Splupráce mezi IPK Praga a Racing Kart Muolo & Lotito byla zahájena v roce 2011, kdy se Racing Kart Muolo & Lotito stal prodejcem Pragy. V roce 2016 se IPK Praga rozhodla založit Praga Junior Team určený mladým pilotům ve třídě 60 s cílem zjednodušit jim cestu do světa profesionálního kartingu. Tímto náročným úkolem se IPK Praga rozhodla pověřit externí společnost a zvolila si tým Racing Kart Muolo & Lotito a tím ocenila jeho zkušenosti ze závod motokár a vedení závodního týmu. Racing Kart Muolo & Lotito vytvořil zcela novou strukturu se specialisty a technickými zdroji. V roce 2016 tým reprezentovali Španěl Carlos Martinez a Ital Francesco Pulito, které později doplnil ve třídě Entry level (Baby 60) Čech Valter Vlk. Hned v první sezóně tým dosáhl řady vítězství a stupňů vítězů. Cílem Praga Junior Teamu je vítězství a umístění v čele, konkurenceschopnost v závodech, časté tréninky a testování techniky a propagace značky Praga. V dalších letech tým dále poroste, bude se účastnit více šampionátů napříč světem a rád by se stal důležitým hráčem ve světě kartingu.

Více info na Facebooku / More info on Facebook
http://www.facebook.com/valtervlk
http://www.facebook.com/pragajuniorteam
http://www.facebook.com/pragueacademy

www.pragajuniorteam.com
www.pragaglobal.com

:::

Zpět na úvodní stranu / Back to the home page

 

Advertisement