Tovární tým Praga angažoval Valtera Vlka / Praga factory team announces Valter Vlk

IMG_8220 (1)

(English translation bellow ↓)
Talentovaný šestiletý pilot motokár Valter Vlk se stal novým jezdcem juniorského továrního týmu Praga, předního světového výrobce motokár a mistra světa v kategorii KZ1 z roku 2012. Mladého závodníka čeká v příštím roce účast na Mistrovství České republiky a Poháru České republiky ve třídě Baby 60.

Petr Ptáček, Praga:
“Valtera jsme sledovali po celou uplynulou sezónu. Jako nováček předváděl kvalitní a vyrovnané výkony. Z osmi závodů, kterých se zúčastnil, dokázal čtyři vyhrát, dvakrát byl druhý, jednou třetí. Vévodil v kvalifikacích, zajížděl nejrychlejší kola závodů a rekordní časy okruhů. To spolu s na jeho věk vyspělým až profesionálním chováním i mimo trať přivedlo náš tým k rozhodnutí podpořit Valtera v jeho dalším růstu.”

David Vlk, otec Valtera:
“Děkuji Petru Ptáčkovi za toto úžasné a ve světě motorsportu ojedinělé rozhodnutí. Přeci jen Valter sotva nastoupil do první třídy. Jsem si ale jistý, že v budoucnu potvrdí svůj talent, vytrvalost a odhodlání, které ho zdobí. Nás o tom přesvědčuje od dvou let. Trénuje i závodí s maximálním nasazením, přitom s radostí, a stále ukazuje, že má v sobě vítězný instinkt, což je také mottem týmu Praga Racing.”

Úkolem Valtera v příštích letech bude především sbírat zkušenosti. Prozatím zůstane pod vedením HKC Akademie, která dokázala v minulých letech vychovat několik šampionů. K dispozici bude mít špičkovou techniku Praga, se kterou dokázal Petr Ptáček junior získat několik českých titulů v letech 2012 a 2013 a nyní je součástí juniorského týmu F1 Lotus.

Praga je tradičním výrobcem automobilů, letadel a v poslední době také motokár a supersportů s historií od roku 1907. V Itálii sídlící Praga Karts je jedním z největších výrobců motokárových podvozků na světě. Bas Lammers z týmu Praga Racing je vítězem Mistrovství světa v kategorii KZ1 v roce 2012. Závodní automobily Praga se úspěšně účastní řady automobilových okruhových soutěží. V roce 2015 začala Praga vyrábět po 68 letech také silniční vozidla, supersport Praga R1R.

:::

The talented six-year-old go-kart pilot Valter Vlk was announced as the new factory driver for Praga, a major global go-kart producer and the 2012 KZ1 world champion. The young driver is going to race in the Czech Republic National Championship and National Cup 2016.

Petr Ptáček, Praga:
“We have watched Valter closely through the last season. As a novice he has been showing good and constant results. He has won 4 races out of 8, he came second twice and once third. He has won many qualifications, he recorded top laps and circuit records. That together with his grown-up and professional off-track presentation brought us to the decision to support Valter and his further growth.”

David Vlk, Valter’s father:
“I would like to thank Peter Ptáček for such an amazing and unprecedented decision. Valter just started grade school… But I am sure that he will prove his talent, endurance and commitment which he has displayed since the age of two. He trains with great concentration but keeps a smile on his face and he always proves he has the winning instinct in him, which is the motto of the Praga Racing team as well.”

Valter is about to learn and gain experience. He will continue in the HKC Academy which has trained many champions previously. He will use the same top Praga equipment that brought Petr Ptáček junior to several Czech titles in 2012 and 2013 and to the F1 Lotus junior team seat.

Praga is a traditional car and aircraft producer, recently also a go-kart and Supersport car producer with history dating back to 1907. Italy based Praga Karts is one of the biggest go-kart chassis producers worldwide. Bas Lammer of Praga Racing is a 2012 KZ1 World Champion. Praga racing cars are successful in many circuit competitions. In 2015 Praga started the production of the Praga R1R supercar.

:::

TV Nova:
https://youtu.be/6fG1B9CLiH8

Více info na Facebooku / More info on Facebook
http://www.facebook.com/valtervlk

:::

Zpět na úvodní stranu / Back to the home page

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s