Valter Vlk obhájil Zimní pohár / Valter Vlk retained the Winter Cup

12440320_1641642932776110_7200352740290374448_o

Zimní pohár Kočka Cup 2015 se konal tradičně 28. 12., tentokrát však poprvé ve Vysokém Mýtě. Ve srovnání s loňským rokem byly teploty o 20 stupňů vyšší a trať zcela suchá.

Na sněhu a ledu mě to baví. Říkám tomu „klouza závod“ Vloni jsem na Kočka Cupu v padesátkách poprvé vyhrál. Proto jsem se letos na šedesátky moc těšil. Nakonec to bylo super i když bylo sucho.

Valter Vlk startoval poprvé ve třídě Baby 60, poprvé jako součást juniorského továrního týmu Praga a poprvé na Praga Picollo, připravované HKC Racing. Do Vysokého Mýta se vydal v rámci HKC Akademie už týden předem a díky příznivému počasí mohl trénovat. Zejména na mokru dosahoval velmi dobrých časů.

V předsilvestrovském duchu, který tradičně na Kočka Cupu panuje, lze tvrdit, že o týdem později v závodě samotném Valter Vlk nenašel soupeře. Doslova. Po loňském vítězství v padesátkách si tak letos Valter Vlk odvezl pohár za 1. místo ze šedesátek.

A Praga Racing byl úspěšný i v dospělých kategoriích, kde Petr Ptáček Jr. a Vojtěch Strnadel obsadili druhé místo a Pragovce patřila také bronzová příčka. Závodu se zúčastnil i majitel Pragy Petr Ptáček spolu se Stéphanem Deschiens z Praga Karts France, kteří získali „šťastnou“ sedmičku. Tříhodinového závodu se zúčastnilo 19 motokár.

PF2016

:::

Winter Cup – Kočka Cup 2015 on Dec28 moved this year to Vysoké Mýto racing circuit. In comparison to the previous year the temperatures were about 20 degrees higher and the track was dry.

I like to race on snow and ice. I call it a „skid race“. My win on the Kočka Cup last year was my first win ever. That’s why I was looking forward to this year. At the end a dry race was cool as well.

For Valter Vlk it was his first race in the Baby 60 category, first race as a Praga factory junior racing team and his first race in the Praga Picollo serviced by HKC Racing. Thanks to a warm weather he tested under the HKC Academy in Vysoké Mýto on the previous weekend and especially under the wet conditions he lapped some very comparable times. In the NYE mood that always accompanies Kočka Cup we can say that a week later Valter Vlk did not find any competition in the race and he retained the Winter Kočka Junior Cup.

Praga was succesfull also in the main race. Petr Ptáček Jr. and Vojtěch Strnadel were second and Praga retained also third position. Praga owner Petr Ptáček and Stéphane Deschiens from Praga Karts France finished seventh. A 3 hours race was attended by 19 go-karts.

:::

Více info na Facebooku / More info on Facebook
http://www.facebook.com/valtervlk

Další odkazy:
www.hkc-racing.com
www.pragaglobal.com

:::

Zpět na úvodní stranu / Back to the home page

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s