Úspěšný první závodní víkend / Successfull first racing weekend

Na prvním závodě sezóny, Poháru ČR, obsadil Valter druhé místo celkově se ztrátou 0.531 sec na vítěze a téměř sekundovým náskokem na třetího v pořadí.

„Víkend byl velmi náročný. V sobotních dopoledních trénincích se nám dařilo, měli jsme náskok až půl kola na soupeře. Odpoledne jsme ale kvůli poruše motoru ztratili 3 sekundy, takže do kvalifikace jsme nastupovali až s třetím motorem, který jsme dali dohromady asi minutu před startem. Valter i tak dokázal v kvalifikaci obsadit druhé místo se ztrátou pouhé 3 tisíciny na prvního. V první nedělním závodě nastala tragédie, protože motor opět nefungoval, takže výsledkem bylo 11. místo. Musím ale ocenit Valtera, že vůbec dojel do cíle. Projevil na svůj věk nesmírnou morální sílu. Ve druhém závodě většinu času vedl, ale nakonec byl třetí a dojel v těsném kontaktu s ostatními. Bohužel se projevilo, že doposud neměl žádnou možnost bojovat na špici, takže jeho soupeři lépe prodali své větší zkušenosti. Proto jsme do superfinále změnili strategii. Opět musím Valtera pochválit, protože přesně splnil taktické pokyny. Kvůli závadě v prvním závodě jsme se museli probíjet z 5. místa, ale do 4. kola se držel na 3. místě v dohledu od prvního, aby v posledních dvou kolech zaútočil. K vítězství nám chybělo možná jedno nebo dvě kola, protože Valter byl jasně rychlejší než vedoucí závodník, ale i tak to byl strhující závod a Valterovi tleskali za převedené předjížděcí manévry diváci i soupeři.“

Výsledky / Results (Školní 50)
http://mylaps.com/en/events/1131506

:::

Valter finished second on first race of the season, the National Cup. He lost only 0.531 sec to overall winner and gained about 1 second on the third.

„This weekend was very hard. We did well during Saturday morning trainings. Our competition was up to half a lap behind us. But in the afternoon our engine lost power. We lost about 3 seconds. So in qualifying we used our third engine that we use in trainings. Valter managed to qualify second. He lost only 3 thousands on the pole. On Sunday race the engine lost 80% of power just after start so Valter finished 11th. But he showed his moral strength and finished the race. Such attitude is quite rare at his age. In second race he led the race for several rounds and finished 3rd. He led most of the race but lost his position to more experienced and older drivers. In super finals we changed our strategy. Our target was to be 3rd till 2 final rounds but still in touch with first racer. Valter did a great job following these instructions and then he attacked durring two final rounds. He was faster than the later winner but did not manage to pass. Still it was a great race and Valter received a a lot of respect from audience and competitors as well“.

:::

Výsledky / Results (Školní 50)
http://mylaps.com/en/events/1131506

Zpět na úvodní stranu / Back to the home page

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s