karting

🥇Campionato Italiano, South Garda, 2017
🥈Campionato Italiano, South Garda, 2017
🥉Coppa Italia, Viterbo, 2016
🥇Mistrovství ČR a Pohár ČR, 4x, 2015

Jezdec továrního týmu Praga, pravděpodobně nejmladší továrním pilot na světě.
(20. 11. 2015, TV Nova)

2008
Valter Viktor Vlk byl počat nedaleko okruhu F1 v Monte Carlu. Rodiče nemají nic společného s motorsportem a na okruhu F1 byli cestou do Barcelony.

2009
Narodil se o 2 měsíce předčasně 23. ledna 2009 v Kart Centru v Praze Radotíně, kde byli rodiče náhodou na pracovní schůzce.

2011, 2 roky
Ve 2 letech začal jezdit na motokáře, kterou si přál pod stromeček, poté co do ní usedl na výstavě aut, na kterou šel s tátou, protože na ni táta dostal vstupenku zdarma 🙂

2014, 5 let
4. místo, závod Poháru ČR, Cheb, Easy 50
1. místo, zimní pohár Kočka Junior Cup, Sosnová, Easy 50 (první vítězství)

2015, 6 let
Stal se nejmladším vítězem závodu Mistrovství ČR, nejmladším držitelem hattricku v závodech Autoklubu ČR a držitelem rekordu v počtu vítězství za sebou (4). Ve třídě Školní 50 dosáhl rekordního času okruhu v Chebu.

Byl hostem anglické Formula Kart Stars, jediného šampionátu motokár na světě s podporou Formule 1. Jejím patronem byl Bernie Eclesstone a ambasadorem dvojnásobný mistr světa F1 Lewis Hamilton. Soutěž podporovaly týmy F1 Red Bull, Toro Rosso, Williams a Lotus. Při této příležitosti navštívil sídlo týmů F1 Force India a Mercedes a v sídle TV show TopGear se setkal se Stigem. Dostal stipendijní nabídku účastnit se FKS v roce 2017, která byla podepsána ale nebyla naplněna, protože Bernie Eclesstone odešel z čela Formula One Management a FKS byla zrušena.

Na pozvání Technického muzea v německém Sinsheimu pózoval pro fotografy s vozem Brutus poháněným motorem z bombardéru He 111 z druhé světové války (Brutus označený číslem 23 je znám pro svou účast v TopGearu)  a následně proběhlo focení s vozem F1, který řídil Michael Schumacher ve svém prvním závodě v F1 (tento vůz měl číslo 32).

Dne 16. 11. 2015 se stal továrním jezdcem Pragy.

2016, 7 let
V první polovině sezóny odjel 5 závodu v České republice po nichž byl nejlepším z nováčků třídy Baby 60, nejlepším umístěním bylo 5. místo ve 2. finálové jízdě v Brucku a 6. místo v kvalifikaci v prvním závodě v Chebu.

Dne 20. 11. 2016, rok a čtyři dny poté, co se stal továrním jezdcem juniorského týmu Praga, obsadil ve svém prvním zahraničním závodě Coppa Italia v italském Viterbu 3. místo. Byl prvním zahraničním účastníkem tohoto závodu a prvním zahraničním závodníkem s možností startovat v italské třídě Entry Level (Baby 60).

2017, 8 let
Poprvé se účastní závodu při italském šampionátu ve třídě Entry level a hned první závod (prefinale) vyhrává. Ve druhé závodě (finále) skončil druhý. Italský server Tuttomorsport označuje jeho výkon za překvapení dne.

:::

Mimo motorsport je hráčem hokejového týmu HC Buldoci Neratovice, oddílu karate Shotokan Neratovice a fotbalového týmu FC Lobkovice.

Je vášnivým hráčem her na tabletu a stavitelem obrstaveb z Lega.

:::

Symbolika
Valter znamená vůdce, Viktor vítěz. Původní termín porodu měl Valter 17. března 2009. Téhož dne vznikl Brawn GP (dnes Mercedes), první tým F1 od roku 1977, který zvítězil hned v prvním závodě. V roce 1977 to dokázal Walter (Valter) Wolf (Vlk) Racing. Valter se učil jezdit ve šlapací motokáře po svém otci. Měla číslo 46, což je dvakrát 23. Walter je značka motorů (a automobilů) tradičního české výrobce. Ve filmu 23 o posedlostí číslem 23 je hlavním hrdinou Walter. 🙂 Další trivia k číslu 23 ZDE.

:::

Praga Racing junior factory pilot. According to TV Nova the youngest factory pilot worldvide ever.

Valter Viktor Vlk was „made“ on a F1 Monte Carlo Circuit. Born in Kart Center in Prague. Driving kart from age of 2. First race win at age of 5. He holds several Czech karting records. He is youngest winner, youngest hattrick holder and he recorded most wins in a row. He also holds track record on Cheb circuit (50cc class).

In 2015 he visited Formula Kart Stars in England (Silverstone), the only karting championship worldwide supported by F1, Bernie Eclesstone, double F1 world Champion Lewis Hamilton and F1 teams Red Bull, Toro Rosso, Williams and Lotus. He also visited TopGear inlcuding meeting with Stig and F1 Force India Headquarters. In Germany he visited Technical museum Sinsheim for a photo session with Brutus, known from TopGear, powered by WW2 bomber He 111 engine and also made some appearance with first F1 car of Michael Schumacher.

On 16. 11. 2016 he has become Praga factory junior kart team driver.

On 20. 11. 2016 he was the first non Italian on a podium of ACI Race Coppa Italia. This was his first abroad race and he finished 3rd. He is the first non Italian racing in Italian Championship Entry level category.

On 1. 5. 2017 he wins his maiden race in Entry level during Campionato Italiano. In his second race he places 2nd. Tuttomorsport.com calls his effort A suprise of the day.

:::

Outside karting is Valter Vlk active in hockey, karate and soccer. He loves to play tablet games and to build things from Lego.

Symbolics
Brawn GP won its maiden F1 race. Before Brawn GP won its maiden race Walter Wolf Racing in 1977. Valter Vlk translates as Walter Wolf. Valter Vlk birthday was planned on the same day when Brawn GP signed by F1. In movie „23“ was the main hero named Walter. Walter is a famous engine producer. Father of Valter had a kid kart with number 46. 46 is 23 twice. First F1 car of Michael Schumacher had number 32. Valter means Leader.

More about 23 HERE


Zpět na úvodní stranu / Back to the home page

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s