karting

🥇Campionato Italiano, South Garda, 2017
🥈Campionato Italiano, South Garda, 2017
🥉Coppa Italia, Viterbo, 2016
🥇Mistrovství ČR a Pohár ČR, 4x, 2015

2009
Narodil se o 2 měsíce předčasně 23. ledna 2009 v Kart Centru v Praze.

2011
Ve 2 letech začal jezdit na motokáře, kterou si přál pod stromeček, poté co do ní usedl na výstavě aut.

2014
4. místo, závod Poháru ČR, Cheb, Easy 50
1. místo, zimní pohár Kočka Junior Cup, Sosnová, Easy 50 (první vítězství)

2015
Stal se nejmladším vítězem závodu Mistrovství ČR, nejmladším držitelem hattricku v závodech Autoklubu ČR a držitelem rekordu v počtu vítězství za sebou (4). Ve třídě Školní 50 dosáhl rekordního času okruhu v Chebu, Písku a Vysokém Mýtě.

Byl hostem anglické Formula Kart Stars, jediného šampionátu motokár na světě s podporou Formule 1. Jejím patronem byl Bernie Eclesstone a ambasadorem dvojnásobný mistr světa F1 Lewis Hamilton. Soutěž podporovaly týmy F1 Red Bull, Toro Rosso, Williams a Lotus. Při této příležitosti navštívil sídlo týmů F1 Force India a Mercedes a v sídle TV show TopGear se setkal se Stigem. Dostal stipendijní nabídku účastnit se FKS v roce 2017, která byla podepsána ale nebyla naplněna, protože Bernie Eclesstone odešel z čela Formula One Management a FKS byla zrušena.

Na pozvání Technického muzea v německém Sinsheimu pózoval pro fotografy s vozem Brutus poháněným motorem z bombardéru He 111 z druhé světové války (Brutus označený číslem 23 je znám pro svou účast v TopGearu)  a následně proběhlo focení s vozem F1, který řídil Michael Schumacher ve svém prvním závodě v F1 (tento vůz měl číslo 32).

Dne 16. 11. 2015 se stal továrním jezdcem Pragy, pravděpodobně nejmladším továrním pilotem na světě.
(20. 11. 2015, TV Nova)

2016
V první polovině sezóny odjel 5 závodu v České republice po nichž byl nejlepším z nováčků třídy Baby 60, nejlepším umístěním bylo 5. místo ve 2. finálové jízdě v Brucku a 6. místo v kvalifikaci v prvním závodě v Chebu.

Dne 20. 11. 2016, rok a čtyři dny poté, co se stal továrním jezdcem juniorského týmu Praga, obsadil ve svém prvním zahraničním závodě Coppa Italia v italském Viterbu 3. místo. Byl prvním zahraničním účastníkem tohoto závodu a prvním zahraničním závodníkem s možností startovat v italské třídě Entry Level (Baby 60).

2017
Poprvé se účastní závodu při italském šampionátu ve třídě Entry level a hned první závod (prefinale) vyhrává. Ve druhé závodě (finále) skončil druhý. Italský server Tuttomorsport označuje jeho výkon za překvapení dne.

2018
Stal se ambassadorem značky Praga a v rámci propagačního turné v Rumunsku jako první pilot motokáry jel na horské silnici Transfagaras, kterou označil pořad Top Gear jako nejkrásnější na světě.

2019
Tvář Prague Academy, která se později stává oficiální akademií Autoklubu ČR a získává podporu FIA. Vzniká závodní tým, který v současnosti patří k největším v ČR.

2020
Je nominován Českou Unií Sportu na Sportovce roku 2020 Mělnicka v kategorii Krajánek za předchozí úspěchy v kartingu. Vzhledem k tomu, že v roce 2020 se kartingu nevěnoval, vzdal se nominace a místo sebe nominoval spoluhráče z hokejového týmu mladších žáků HC  Buldoci Neratovice a spolu s nimi získává titul Sportovec roku 2020 Mělnicka v kategorii Kolektiv mládeže.

2021
Jako první z ČR se účastní Světového poháru T4 v Irsku a po téměř pětileté závodní přestávce bez možnosti tréninku s odlišnou závodní technikou dojíždí na 12. místě.

:::

Symbolika
Valter Viktor Vlk byl počat nedaleko okruhu F1 v Monte Carlu. Valter znamená vůdce, Viktor vítěz. Původní termín porodu měl Valter 17. března 2009. Téhož dne vznikl Brawn GP (dnes Mercedes), první tým F1 od roku 1977, který zvítězil hned v prvním závodě. V roce 1977 to dokázal jako první tým Walter (Valter) Wolf (Vlk) Racing. Valter se učil jezdit ve šlapací motokáře po svém otci. Měla číslo 46, což je dvakrát 23. Walter je značka motorů (a automobilů) tradičního české výrobce. Ve filmu 23 o posedlostí číslem 23 je hlavním hrdinou Walter. 🙂 Další trivia k číslu 23 ZDE.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s